تجهیزات آبیاری آریا
خانه / نوار تیپ آبیاری قطره ای / قیمت نوار یکبار مصرف آبیاری در بازار

قیمت نوار یکبار مصرف آبیاری در بازار

قیمت نوار یکبار مصرف آبیاری در بازار از نرخ بالاتری برخوردار است ولی در تجهیزات کشاورزی آریا از نرخ پایین تری برخوردار است که شما می توانید از طریق شماره های درج شده در وب سایت این محصول را خریداری نمایید.

قیمت نوار یکبار مصرف آبیاری در بازار

کاربرد نوار یکبار مصرف آبیاری

نوار یکبار مصرف آبیاری یکی از محصولات پر کاربرد در زمینه های کشاورزی برای کشت های ردیفی می باشد مانند: کلم، کاهو، گوجه فرنگی و …. بیشترین کاربرد و استفاده را دارد و از به وجود آمدن آفت جلوگیری می کند  محصولاتی یکنواخت و مرغوب تولید و روانه بازار می کند.
نوار تیپ یا نوار آبیاری قطره‌ای ، نواری با دیواره نازک است که برای آبیاری قطره‌ای استفاده می‌شود . تیپ از جنس پلی اتیلن می باشد و به صورت تقریبا مسطح و بسیار نرم انعطاف پذیرند که هنگام ورود آب به آن پر می شود و قطره های آب از طریق درپیرهای تعبیه شده بر روی تیپ خارج می شود و پس از پایان آبیاری، تیپ دوباره به صورت مسطح در می آید.
ضخامت دیواره نوار تیپ بسیار نازک است و فاصله بین قطره چکان ها در نوار آبیاری مختلف است . از تیپ های ضخیم تر معمولا برای آبیاری زیر سطحی گیاهان مختلف استفاده می شود. نوار تیپ ها انواع مختلفی دارند بنابراین قیمت آنها براساس مشخصات فنی (ضخامت – اندازه ) وکیفیت تولید ارائه می شود.
نوار تیپ یکی از روش های بهینه برای آبیاری است که بسیار مقرون و به صرفه می باشد و هزینه های جانبی را کم می کند.

مزایایی نوار یکبار مصرف آبیاری

  • امروزه با محدود بودن منابع آبی استفاده از آبیاری قطره ای، روشی مناسب برای صرفه جویی در مصرف آب است. امروزه تقریبا تصور کشت گلخانه ای به روش های آبیاری غرقابی و ردیفی (سنتی) محال است.

  • در اکثر کشت های گلخانه ای اعم از کشت خاکی یا بدون خاک استفاده از تیپ آبیاری امری عادی و مقرون به صرفه می باشد، همچنین با توجه به شرایط کنونی آب در جهان حتی در مزارع و باغات هم بدون استفاده از تیپ آبیاری، کشاورزی امری هزینه بر می باشد.

  • تیپ آبیاری یا نوار آبیاری قطره ای، به طور معمول از جنس پلی اتیلن بوده و به صورت مسطح تولید می شود، پس از جریان یافتن آب در درون نوار، تیپ آبیاری قطره ای به شکل لوله در آمده و آب توسط دریپر های نصب شده بر روی نوار آبیاری به سطح یا ریشه گیاه می رسد.

  • پس اتمام فرآیند آبیاری، دوباره به حالت مسطح بازگشته تا در صورت نیاز کاربر به راحتی قادر به جمع آوری آن باشد.

  • در آبیاری قطره ای نواری، لوله های آبیاری قطره چکان دار با جداره نازک هستند که ضخامت بین 0.1 تا 0.6 میلیمتر دارند و قطرات آب از طریق قطره چکان های تعبیه شده روی نوار آبیاری قطره ای خارج می شود.

  • جنس نوار تیپ کشاورزی از پلی اتیلن می باشد و از موادی تشکیل می شود که در برابر اشعه ماوراء بنفش نور خورشید، تغییرات دما، پوسیدگی و مواد شیمیایی مانند کود و سم شیمیایی مقاومت زیادی دارد، این نوار ها دارای ضخامت های مختلف می باشد. شایان ذکر است طول رول ها نیز متفاوت است.

  • در عین حال که ضخامت نوار تیپ ها خیلی کم می باشد ولی در برابر عوامل طبیعی مقاومند و می توانند فشار مورد نیاز را خیلی خوب تحمل کنند. این محصول بر خلاف لوله آبیاری پلی اتیلن سخت، خیلی نرم و انعطاف پذیر است و به صورت مسطح می باشد. ضخامت های نوار تیپ 150، 175 و 200 میکرون می باشد و طول رول های نوار 1000، 1500 و 3000 متری می باشد.

  • نوار تیپ آبیاری قطره ای به دلیل ضخامت کمی که دارد دارای وزن کمی می باشد به عنوان مثال یک رول نوار 1000 متری با ضخامت 175 میکرون تقریبا 11 تا 12 کیلوگرم وزن دارد.

قیمت نوار یکبار مصرف آبیاری

برای دریافت قیمت روز نوار آبیاری یکبار مصرف می توانید از طریق شماره های درج شده در وب سایت از این محصول به صورت آنلاین می توانید مطلع شوید.

جهت خريد و فروش محصولات ميتوانيد با ما در ارتباط باشيد:
مهندس منصوري
شماره موبایل: 09923966545
کانال تلگرام: keshavrziAriya@
پاسخگویی تلگرام: KhadmatAriya@

مطلب پیشنهادی

فروش عمده تجهیزات آبیاری قطره ای اصفهان

قیمت روز نوار تیپ آبیاری در بازار

به دلیل نوسانات نرخ ارز قیمت روز نوار تیپ آبیاری گذاشته نمی شود و شما …

دیدگاهتان را بنویسید